Navigatie:

Sorteren:

Plaats

Type:

Alles

Zoekopties:

Sleeuwijk - Hoekeinde 37

Vraagprijs: € 895.000,- Kosten koper

Beschikbaar

Overzicht

Plaats Sleeuwijk
Adres Hoekeinde 37
Postcode 4254 LN
Type woning Woonboerderij
Type woning Vrijstaande woning
Bouwjaar 1700
Perceeloppervlakte ± 3355m²
Woonoppervlakte ± 225m²
Inhoud ± 840m³
Kamers 7
Slaapkamers 5
Tuin Achtertuin
Zijtuin
Zonneterras
Lokatie Aan rustige weg
Vrij uitzicht

Omschrijving

De oude smidse - Hoekeinde 37 te Sleeuwijk.

Iedereen in de regio zal deze boerderij direct herkennen. De oude smederij van Sleeuwijk gelegen aan het Hoekeinde met de karakteristieke travalje aan de voorzijde. Een bijzonder monument op ruim 3300 m² grond.

Het pand werd eind vorige eeuw bewoond door de oude smid die er eenvoudig woonde. Het geheel is toen verkocht aan de huidige eigenaar die het met veel liefde en oog voor detail compleet heeft gerenoveerd tot een luxueuze woonsmederij onder architectuur van architect Frank Ruiter. Aangepast aan de normen van vandaag en toch is het karakter bewaard gebleven. Dat was ook een eis van de overheid, want het is een beschermd monument.

De Smederij is nu voorzien van een centraal-stofzuig-systeem, vloerverwarming, KISS (Komfort Installatie SySteem) dat zorgt voor flexibiliteit in uw aansluitingen voor stopcontacten en kabels. Ook is er aan het milieu gedacht, want met de renovatie is er ook meteen geïsoleerd. De Atag Blauwe Engel II HR CV-ketel zorgt voor al het warme water en de verwarming van het geheel.

Geheel in stijl is er een grote schuur-garage gebouwd van ongeveer 12,5 x 6,2 met flinke bergzolder. Aan de achterzijde loopt een weg die uitkomt bij de schuur. Daar is ook voldoende parkeer gelegenheid. Ook de tuin is fraai aangelegd met veel sierlijke planten en bomen. Momenteel loopt er wat kleinvee als hobby en zijn er wat extra stukjes grond van het waterschap bij gehuurd.

Vroeger lag de smederij langs de druk bereden dijk die aansloot op de snelweg. Inmiddels is de dijk een fietsdijk geworden en is de oprit naar de A27 komen te vervallen. U kan met enkele minuten de A27 wel bereiken, maar er is geen hinder meer van verkeer voor uw deur. Aan de overzijde van de dijk de uiterwaarden, de jachthaven en de pont naar centrum Gorinchem. Sleeuwijk voorziet in uw dagelijkse voorzieningen: scholen, winkels, sportclubs, verenigingen, etc... Maar als u er opuit wilt trekken, dan woont u hier heel centraal.

Begane grond: royale entree, toilet, garderobe/bijkeuken, opstap naar de eerste kamer, doorgang naar de woonkamer met in de voormalige Smidse een houtkachel hierachter zit de afstap naar de studeerkamer, echte woonkeuken met alle gemakken, een Aga-fornuis en schitterend zicht op de tuin, slaapkamer op de begane grond met aansluitend een badkamer voorzien van toilet, wastafel, handdoekradiator, inloopdouche en ligbad.

Verdieping: op de verdieping treft u een overloop, toilet, tweede badkamer met wastafel, handdoekradiator en douche en vier royale slaapkamers.

Foto's

Laatst bewerkt: Vrijdag 2 september, 2011